TOTOLINK 3002ru VPN i udostępnianie zasobów itd.

Dyskusje na temat oprogramowania urządzeń firmy Totolink
chomicki
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2022, 13:57

TOTOLINK 3002ru VPN i udostępnianie zasobów itd.

Post autor: chomicki » 03 lip 2022, 21:36

Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na forum i nie wiem, czy jest tu "powitalnie", to pragnę przywitać wszystkich tu i teraz.
Nie jestem informatykiem, ale z racji wykonywanego zawodu (urządzenia fiskalne) mam codzienną styczność z komputerami. Ostatnio modna stała się praca zdalna i zacząłem drążyć temat VPN, ale brakuje mi wiedzy. Oczywiście interesuje mnie rozwiązanie w miarę bezpieczne i chciałbym aby było zrealizowane po części sprzętowo i zastanawiam się, czy uda się to osiągnąć z pomocą routera jak w temacie, z najnowszym firmware (korzystam z takiego na co dzień w domu).
Uruchomiłem w routerze serwer, założyłem konta, mam stały publiczny adres, odblokowane stosowne porty u operatora. Serwer działa - łączę się z nim zdalnie z innej lokalizacji.
Ale co zrobić, abym mógł widzieć udostępnione zasoby komputerów sieci lokalnej podłączonych do w/w routera? Czy na owych komputerach też musi być uruchomione połączenie VPN (nie sądzę, ale nie wykluczam), po jakich adresach? Czy muszę robić konfigurację routingu? Jeśli tak to jak?

chomicki
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2022, 13:57

Re: TOTOLINK 3002ru VPN i udostępnianie zasobów itd.

Post autor: chomicki » 02 wrz 2022, 11:10

Dodam, że konfiguracja TP-Link AX-1500 (open VPN) daje mi taki dostęp do sieci rutynowo.

ODPOWIEDZ