Współpraca NS-5AC i UAP-AC-M

Dyskusje na temat oprogramowania Ubiquiti AirOS
PiotrekM
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2021, 10:30

Współpraca NS-5AC i UAP-AC-M

Post autor: PiotrekM » 07 wrz 2021, 12:23

Witam,
Zbudowałem most na dwóch urządzeniach NanoStation NS-5AC do przesyłu internetu pomiędzy domem a budynkami gospodarczymi. Postanowiłem jednak do nadajnika, do drugiego portu Ethernet podłączyć AP Unifi UAP-AC-M by przy okazji mieć internet w ogrodzie.
Niestety zauważyłem, że przy takim podłączeniu rozsyłany internet jest kilka razy słabszy niż gdybym podłączył AP Unifi UAP-AC-M bezpośrednio do routera.
Myślałem, że na drugim porcie w urządzeniu NS-5AC będę miał dokładnie taką samą prędkość jak na wejściu - ok 400 Mbps, zatem podobnej szybkości spodziewałem się na Access Poincie.
Czy jest to kwestia ustawień urządzenia NanoStation NS-5AC lub AP Unifi UAP-AC-M czy też po prostu ten typ tak ma i nic z tym nie zrobię?

Pozdrawiam
Piotr

aBaZ
Entuzjasta
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:50

Re: Współpraca NS-5AC i UAP-AC-M

Post autor: aBaZ » 07 wrz 2021, 13:55

Myślę, że to kwestia ustawień NS-5AC :)

Na jakiej odległości jest zestawiony ten most ? Jaki kanał ? Jaka szerokość kanału? Jaki masz w ogóle sygnał na tych NS5AC ?
LinuX is not an alternative, LinuX is the Future!

PiotrekM
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2021, 10:30

Re: Współpraca NS-5AC i UAP-AC-M

Post autor: PiotrekM » 07 wrz 2021, 14:08

aBaZ pisze:
07 wrz 2021, 13:55
Myślę, że to kwestia ustawień NS-5AC :)

Na jakiej odległości jest zestawiony ten most ? Jaki kanał ? Jaka szerokość kanału? Jaki masz w ogóle sygnał na tych NS5AC ?
Odległość ok 300 metrów
Reszta ustawień wygląda tak:
Channel width: 40 MHz
Center Frequency, MHz 5200
Control Frequency, MHz 5190

Sygnały mam -44 dBm dla nadajnika i -47 dBm dla odbiornika - jeśli o to było pytanie.

Nie ukrywam, że airOS 8 to w wielu ustawienia dla mnie czarna magia zatem nie wiem czy ustawienia są optymalne.

Pozdrawiam
Piotr

aBaZ
Entuzjasta
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:50

Re: Współpraca NS-5AC i UAP-AC-M

Post autor: aBaZ » 07 wrz 2021, 16:35

podeślij screen z głównego dashboarda :)

A powiedz mi jeszcze proszę, jak podłączysz się bezpośrednio do NS-5AC (kablem LAN) to jaki masz transfer ?

I wydaje mi się że musisz trochę z mocą zjechać...
LinuX is not an alternative, LinuX is the Future!

PiotrekM
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2021, 10:30

Re: Współpraca NS-5AC i UAP-AC-M

Post autor: PiotrekM » 07 wrz 2021, 16:55

aBaZ pisze:
07 wrz 2021, 16:35
podeślij screen z głównego dashboarda :)

A powiedz mi jeszcze proszę, jak podłączysz się bezpośrednio do NS-5AC (kablem LAN) to jaki masz transfer ?

I wydaje mi się że musisz trochę z mocą zjechać...
Wygląda to tak - na kablu wejściowym idącym do nadajnika NS-5AC mam transfer 465 Mbps za to już na jego drugim porcie mam po kablu tylko 237 Mbps.

Nie ukrywam, że to mnie trochę dziwi - taki spadek na drugim porcie.

ODPOWIEDZ